Víte, co potřebují vlasy po zimě?

Zima už je konečně za námi a o slovo se hlásí jaro. O vlasy bysme se měli samozřejmě starat celý rok, ale v zimě dostávají mrazem a nošením čepic zabrat. Je tak nutností jim teď poskytnout potřebnou péči. Máte je určitě vysušené, bez lesku a se sklonem k zacuchávání. Naštěstí jsme tu my a poradíme vám, co s nimi udělat, aby se zase staly vaší korunou krásy.

Střih

Jako první si určitě zajděte nechat zastřihnout konečky. Kadeřník vám vždy poradí, kolik je třeba ustřihnout k ozdravení vlasů. A nebo si rovnou nechte udělat nový sestřih, který doplníte nějakou pastelovou barvou. Jaro je ideální doba na změnu.

Regenerace

Dopřejte vlasům pořádnou výživu! Kupte si kvalitní masku, nebo si zajděte na hloubkovou regeneraci k nám do salonu. Skvělé jsou také různé oleje, třeba legendární Kérastase Elixir Ultime, nebo přírodní arganový a kokosový.  Naneste je na konečky vlasů, zabalte do ručníku, nechte aspoň 30 minut působit a poté smyjte šamponem. Vlasy budou krásně hebké.

Zdravá strava

Jezte hodně ovoce, zeleniny a potraviny bohaté na  vitaminy

  • A – má vliv na hydrataci vlasů a pokožky, najdete ho například v mrkvi, játrech a brokolici
  • H (biotin) – zabraňuje lámání vlasů, obsahuje ho třeba avokádo nebo vaječný žloutek
  • B (B5, B6, B9) – díky nim vám vlasy nebudou padat a rychleji porostou, pro jejich dostatek si dopřejte luštěniny a ryby