Trápí vás padání vlasů? Sepsali jsme 5 tipů, jak mu zabránit!

Není tajemstvím, že každá žena touží po krásných, hustých vlasech. Na jejich zdraví má vliv mnoho faktorů. S některými nic nenaděláte, mezi ty patří hormonální změny, například v těhotenství, nebo genetika. Člověk má průměrně 100 000 vlasů a jejich padání postihuje kolem 60 % mužů a 30 % žen. Pokožka hlavy ztrácí působením vnitřních i vnějších vlivů svou pružnost, což způsobuje ztrátu ukotvení vlasové folikuly a následné vypadávání vlasů.

My jsme shrnuli 5 způsobů, jak můžete padání zabránit:

  1. Správná péče – používejte jemný šampon, který vlasy zbytečně nezatíží.
  2. Šetrné sušení – nejlepší je vlasy nechat volně uschnout, pokud je potřebujete vyfoukat, použijte přípravek s termoochranou.
  3. Životospráva – zdravá strava s dostatkem vitaminů, zejména skupiny B a vitamin A a C. Také omezení tuků a cukrů se projeví i na vašich vlasech.  Pokud vám hodně padají, vyzkoušejte kúru Densifique
  4. Péče o pokožku hlavy – vždy nejdřív pořádně opláchněte šampon teplou vodou a pak ještě vlažnou, aby se pokožka nevysušovala. Můžete použít speciální sérum, například Sensidote Dermo Calm od Kérastase, které ji zklidní a hydratuje. Pokožka na hlavě je přibližně 4 krát tenčí, než pokožka na obličeji. Podle toho se o ní také musíme starat.
  5. Omezte stres – tohle doporučení je asi nejtěžší, ale věřte, že když budete v pohodě vy, budou i vaše vlasy, přestanou padat a získají svůj přirozený lesk a krásu.