Slunce, moře a chlor? Od teď už žádný problém!

Každý rok se těšíme na léto a s ním spojenou dovolenou. Nejlépe k moři, nebo aspoň někam k bazénu či rybníku. Zároveň ale máme obavy, co to udělá s našimi vlasy.

Jak chránit vlasy při slunění

Stejně jako pečujeme o pokožku celého těla a používáme krémy s UV filtry, je nutné postarat se i o vlasy. Můžete si vybrat mezi různými přípravky podle toho, co vyhovuje vašemu typu vlasů. Pro suché vlasy se hodí olejové a krémové přípravky, pro jemnémastící se vlasy doporučujeme spíše lehké spreje. Ochrání vás před sluncem a dalšími nepříznivými vlivy, jako je právě mořská a chlorovaná voda.

„Podstatnou roli v létě hraje důležitá, i když možná triviální rada, jak vlasy nejlépe ochránit před účinky záření slunečních paprsků – pokrývka hlavy. Je to v podstatě ta nejúčinnější a nejdostupnější zbraň. “ radí Petra Měchurová.

Regenerace

Každá sluneční řada obsahuje také šampon a vyživující péči. Šampon účinně, rychle a při tom jemně odstraní sůl z vlasů a připraví  je na následnou regeneraci pomocí péče, či masky – pokud máte vlasy opravdu hodně vysušené. Pro hloubkovou regeneraci naneste masku a vlasy zabalte do potravinové folie a ručníku a nechte působit aspoň 15 minut. Po návratu z dovolené je vhodné dopřát vlasům důkladnou ozdravnou kúru, například pomocí přístroje Micromist. Ten vytváří lehkou mlhu a tím péče lépe proniká až do nitra vlasu.

Barvení v létě – ano, či ne?

Petra Měchurová doporučuje vlasy barvit až po příjezdu z dovolené. Působení slunce a mořské vody má, jak už jsme zmínili, na vlasy neblahý vliv. Slaná voda působí jako zásaditá složka, která vlas otevře a kyslík obsažený ve vzduchu vlas zesvětlí. Funguje tak v podstatě stejně jako odbarvovač. Navíc chlór v bazénech je také zásaditý a to celý proces zesvětlení ještě podpoří. Pokud se přeci jen rozhodnete vlasy barvit, či zesvětlit, věnujte péči o ně zvýšenou pozornost.