Nechte se inspirovat přírodou

Trendem poslední doby je návrat k přírodě. Promítá se do mnoha odvětví od kosmetiky po restaurační byznys. A péče o vlasy je jedním z nich.

 

Toho si všímají i velké firmy, jako například Kérastase, který uvedl na trh novou luxusní řadu Aura Botanica. Ta se skládá z 98 % z přírodních surovin, získaných výhradně z ekologických zdrojů. Hlavní složkou je kokosový olej z ostrova Samoa a arganový olej z Maroka. Všechny produkty jsou také prodávány v ekologičtějších obalech z tenkého plastu.

 

Stále oblíbenější je přírodní péče o pleť, která ji nezanáší chemikáliemi. Kombinace přírodních olejů a výtažků z květin a bylin je pro vaši pleť to nejlepší. Skvělá je třeba česká značka Havlíkova apotéka. Jejich přípravky opravdu fungují a z části pocházejí z rostlin, které si sami pěstují a zpracovávají.

 

 

Více také dbáme na zdravý životní styl. Jóga a běh jsou nejen moderní, ale je to i skvělý způsob, jak získat fyzičku a vyčistit si hlavu. Stojí to za zkoušku! Zdravěji se i stravujeme, vegetariánská a veganská jídla se stala součástí našich životů.

 

A v duchu veganských zásad vyrábí již 40 let své produkty švédská značka Maria Nila. Dávají si záležet na kvalitě přípravků i obalů a dbají na férové pracovní podmínky pro zaměstance. Skvělé je, že jejich úžasné tónovací masky můžete vyzkoušet i u nás v salonu!

 

 

Ze severní Evropy pochází také všemi foodies vyzdvihovaná severská kuchyně, jíž se inspirují nejlepší restaurace na světě. Hlavním pilířem jsou lokální a sezonní suroviny a jejich zpracování beze zbytku. U nás tento styl reprezentuje třeba Eska.

 

Udržitelnost je velkým tématem i v módě. Oblíbené jsou second handy a různé bazary s oblečením. Některé značky nápaditě využívají recyklaci starého oblečení, u nás například Punktura. I velké komerční značky se ubírají ekologičtějším směrem. H&M má svou Conscious řadu a každý rok představuje luxusní kolekci z udržitelných materiálů. Lindex zase prodává ekologickou kosmetiku.

A co vy, máte svou oblíbenou eko značku? Nebo vás tento styl zatím míjí? Dejte nám vědět na Facebooku Salon Petra Měchurová.